Atatürk’ün Hayatındaki 9 ve 19 Sayıları

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk hayatında 9 ve 19 sayılarıyla sıkça karşılaşmıştır. Bu doğumundan vefatına kadar kendisini bırakmamıştır. Öyle ki 19.yüzyılda doğan Atatürk’ün doğduğu sene 1881 olup 20.yüzyıla da 19 tane yüzyıl bulunmaktadır. 9 ocak 1912 tarihinde Trablusgarp’ta İtalyanları yenen Atatürk 19 Mayıs 1915 tarihinde de albaylığa yükseldi. 9.ordu komutanı olarak Erzurum’a atanan Atatürk 19 mayıs 1919’da da Samsun’a çıktığında yanında kendisi ile birlikte de 19 kişi olduğu belirtiliyor.

9 ve 19 Sayıları ile İlgili Diğer Rastlantılar

9 ve 19 sayıları ile ilgili olan tesadüfler bunlarla da sınırlı değil. Öyle ki 19 ekim 1919’da Erzurum milletvekilliğini kabul eden Atatürk, 19 eylül 1921 tarihinde de meclisten gazi unvanını aldı. 9 ağustos 1923’te Cumhuriyet Halk Fırkasını kuran Atatürk 9 ekim 1923’te de Ankara’nın başkent ilan edilmesini sağladı.

9 nisan 1928’de laiklik ilkesini kabul ettiren Atatürk’ün ölüm saati de 9’u 5 geçe olarak ilan edildi. Ayrıca Atatürk’ün kimlik numarasının da 993814B olması da dokuz rakamının Atatürk’ün hayatındaki yerini göstermektedir.

Görüldüğü üzere Atatürk hayatının birçok evresinde 9 veya 19 sayılarıyla karşılaşmıştır. Genelde iyi olaylara sebep olan bu sayıların bir gizeminin olup olmadığı da merak ediliyor. Ancak uzmanlara göre bu kadar çok rastlantının olması bir anlam ifade etmektedir. İşte bu sayıların anlamı ise henüz tam anlamıyla bilinemiyor belki de hiç bilinemeyecek.


Okunma Sayısı: 248
Sitemizde Toplam 1030 yazı bulunmaktadır.

Bir Mesaj Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

Attention Required! | Cloudflare

One more step

Please complete the security check to access xrated.phpshelltr.info

Why do I have to complete a CAPTCHA?

Completing the CAPTCHA proves you are a human and gives you temporary access to the web property.

What can I do to prevent this in the future?

If you are on a personal connection, like at home, you can run an anti-virus scan on your device to make sure it is not infected with malware.

If you are at an office or shared network, you can ask the network administrator to run a scan across the network looking for misconfigured or infected devices.