• Bilgi Siteleri ve Bir Bilgi Sitesi Olan Wiki Sitesi:

Herhangi bir konuda tanım ve açıklamaların yer aldığı konularla oluşturulan web siteleri, genel olarak bilgi sitesi şeklinde kabul edilir. Bu siteler içerisinde bilgi, en doğru ve açık hali ile aktarılmalıdır.

Bilgi sitelerinin içerisinde hayata dair her alandan konu yer alabilir. Genel olarak kategori sınırlaması olmaz. Önemli olan açıklanan konu hakkında gerçek bilgilerin aktarılıyor olmasıdır. Mini bilgi sitesi olarak da bilinen Wiki sitesi de bu amaçla açılmış bir adrestir. Wiki bilgi sitesi, yaşama dair farklı bilgi ve konuların içeriklerinden oluşturulmuştur. 2015 senesinden bu yana bilim, kültür, tarih, coğrafya ve daha birçok alanda bilgilerin aktarıldığı bir platform olarak hizmet vermektedir. Kısacası yaşam ve insana dair her konuda bilgiler aktarılmaktadır.
Seçilen kategori ve konularda aktarılan bilgiler, genel olarak insanların merak ettiği ve bilmesinde fayda sağlayacak şekilde konulardan oluşturulmaktadır. Wiki bilgi sitesi, bu özelliği ile mini bilgi sitesi olarak tanıtılsa da, değindiği konu ve alanlar itibariyle, oldukça geniş bir çerçeveden konuya yaklaşmaktadır.