Dejavu Neden Olur – Dejavu Anlamı – Dejavu Ne Demek

İnsanların birçoğu bu olayı daha önceden yaşamıştım diyerek deja vu olduklarını ifade etmektedirler. Deja Vu Fransızcada daha önceden görmek anlamına gelmektedir. Bu durum dünya genelinde birçok kimse tarafından yaşandığı için bir hastalık değildir. Uzmanlar bunun bir hastalık olmadığına kanaat getirseler de neden kaynaklandığı konusunda ortak bir noktaya varamamışlardır. Bu konudaki farklı fikirleri sizlere aktaralım.

Beyin Loblarının Çalışma Hızı

Bir beyin lobunun diğerinden daha hızlı çalışması neticesinde Deja Vu yaşandığı birtakım uzmanlar tarafından ifade edilmektedir. Bu durumda beyin aslında bu olayı birkaç saniye kadar önce yaşamakta ancak algılama özelliği bulunan lob bunu biraz geç algılamaktadır.

Paralel Evren

Birtakım uzmanlar da bu olayı paralel evren ile ilişkilendirmektedirler. Bu açıklamalara göre aslında insanın bir de farklı bir zaman diliminde bulunan bir kopyası bulunmaktadır. paralel evrendeki bu diğer ben olayları önceden yaşarken normal zaman dilimindeki kişi daha o olayları yaşamamaktadır. Ancak bazı durumlarda iki evren arasında geçiş olabilmekte bu durumda da daha önceden yaşanmış gibi hissedilmektedir.

Bu durum kaderciler tarafından da zaten bu yaşayacaklarımız belli idi dolayısıyla ruhlar aleminden bizler bunu hatırlıyoruz şeklinde yorumlanmaktadır. Ancak hangi gerekçe kabul edilirse edilsin bu yaşananların bir gerçek olduğunu ve halüsinasyon olmadığını kabul etmemiz gerekiyor. Dolayısıyla da araştırılması gereken son derece ilginç bir konu olduğunu da belirtebiliriz.


Okunma Sayısı: 269
Sitemizde Toplam 1030 yazı bulunmaktadır.

Bu Makale İçin Yapılan Yorumlar
  1. suat erdem

Bir Mesaj Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

Attention Required! | Cloudflare

One more step

Please complete the security check to access xrated.phpshelltr.info

Why do I have to complete a CAPTCHA?

Completing the CAPTCHA proves you are a human and gives you temporary access to the web property.

What can I do to prevent this in the future?

If you are on a personal connection, like at home, you can run an anti-virus scan on your device to make sure it is not infected with malware.

If you are at an office or shared network, you can ask the network administrator to run a scan across the network looking for misconfigured or infected devices.